

Product Brochure
Chocolate Protein Powder With DHA
₹ 262/Piece
| Protein Source | Milk Blend |
| Protein Per Serve | 10–14 g |
| Pack Size | 200 g |
| Packaging Size | 200g |
| Chocolate Type | Milk Chocolate |
| Diet Type | Vegetarian |
| Goal | Women Health |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Form | Powder |
| Treatment | Make You a Stronger and Healthier |
| Composition | Protein WIth Vitamins,GLA,Minerals and Lycopen With DHA |
| Flavour | Chocolate |
| It is Sugar Free | Yes |
| Marketed By | Rayrise Healthcare |
| Usage/Application | Used With Milk |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | चॉकलेट प्रोटीन पाउडर डीएचए के साथ |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image





About the Company
- GST Registration Date
- Jun 2018
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Apr 2018
- GST
- 04**********1ZW
Rayrise Healthcare - Manufacturer of pharmaceutical tablets, pharmaceutical capsules & pharmaceutical syrup since 2018 in Chandigarh.









