
Antibiotic Injection
in Pune
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines




₹ 200/Vial
| Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 2 ml |
| Form | Injection |
| Composition | Clindamycin 300 mg |
| Route of Administration | IV/IM |
| Packaging Type | Box |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription Type | Prescription |
| Country of Origin | India |
| Storage Condition | 2–8°C |
| Brand | Clinda C 300mg Injection |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | Clindamycin 300 मिलीग्राम इंजेक्शन IV/IM (2ml बॉक्स) |
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Pune |
| Shipping | As per delivery location |



Interested in this product?Get Latest Price from the seller