
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Clindamycin Phosphate Injection Ip 300 Mg
₹ 40/Piece
| Strength | 300 mg |
| Packaging Size | 2 ml |
| Brand Name | Dalocel 600 |
| Manufacturer | Celon Laboratories Ltd. |
| Packaging Type | 2ml / 4ml Ampoule (150mg/ml) |
| Medicine Type | Finished Product |
| Composition | Clindamycin Phosphate 300mg/2ml and 600mg/4ml |
| Availability | In Stock |
Exports To: United States Of America | Cameroon | Somalia | Afghanistan | Brazil
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- Jan 2018
- GST
- 27**********1Z8
- Import Export Code (IEC)
- *******70H
- Exports to
- United States Of America | Cameroon | Somalia | Afghanistan | Brazil
Incepted in the year 1963, “Pharmatone Pvt Ltd” is a distinguished Wholesaler, Exporter, Distributor, Supplier offering an enormous consignment of Critical Care, Anesthesia, Oncology, HIV, Vaccines & other generic Hospital Products.








