

Product VideoProduct Brochure
COLORJET VERVE LED K2513M TRUE FLATBED LED UV PRINTER, Print size: 1300x2500 mm, Max media thickness: 100 mm
₹ 20,00,000
| Print size | 1300x2500 mm |
| Max media thickness | 100 mm |
| Printhead brand | Epson |
| Print Resolution | 1440 dpi |
| Number of printheads | 4 Heads |
| Print speed | 25 m²/hr |
| Printheads | 4 |
| Ink color | CMYK+W |
| Printing Width | 2000 mm |
| Application/Usage | Tiles Printing |
| Printhead Cleaning System | Automatic |
| Media Thickness | 100 mm |
| Voltage | 220 V |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | As per delivery location |
Product Video
About the Company
- GST Registration Date
- Oct 2020
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Service Provider and Others
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Aug 2020
- GST
- 24**********1ZM
Established in year 2020, “Rang Singh Tech Private Limited ” is Manufacturer Wholesaler Service Provider of Canon Large Format Printers, Heat Press Machine, Solvent Printer, Canon Multifunction Printer, Printing Machine, Lamination Machine, Epson Large Format Printer etc.









