

Single Conzerv EM6400NG Multi Function Power and Energy Meter
₹ 6,500/Unit
| Phase | Single |
| Dimension | 96 x 96 x 73 mm |
| Weight | 600 g |
| Relative Humidity | 5-95% |
| Model Name/Number | Conzerv EM6400NG |
| Brand | Schneider |
| Thickness | 5 mm |
| Operating Temperature | -10 to +60 Degree Celsius |
| Storage Temperature | -20 to +70 Degree Celsius |
| Voltage | 12-24 V DC |
| Frequency | 50 Hz |
| Availability | In Stock |
Exports To: Saudi Arabia | Zambia | Sri Lanka | Kenya | Tanzania
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- Feb 2011
- GST
- 24**********1ZI
- Import Export Code (IEC)
- *******081
- Exports to
- Saudi Arabia | Zambia | Sri Lanka | Kenya | Tanzania
Established in the year of 2014, We “Ensave Energy Private Limited.” are Wholesaler, Retailer and Exporter of an Industrial Capacitors, Control Panel, Digital Panel Meters, Relays, LED Light, etc. We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
For our accomplishment story, we are grateful to our Mr. Chintan Shah, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.









