

Product Brochure
Digital +-0.5% Conzerv EM6400NG Multifunction Power And Energy Meter
₹ 7,500
| Phase | Three |
| Current | +-0.5% |
| Model Name/Number | EM6400NG |
| Display Type | Digital |
| Version Of Communication | 485 |
| Interface Module Slot | 4 |
| Brand | Schneider |
| Usage/Application | Energy Measure |
| Type | Digital |
| Voltage | 220 V |
| Frequency Range | 50 Hz |
| Permanent Overload | 750 V |
| U Nominal | 277 V L-N/480V L-L |
| Availability | In Stock |
Exports To: Bangladesh
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- June 2014
- GST
- 24**********1ZK
- Import Export Code (IEC)
- *******081
- Exports to
- Bangladesh
Established in year 2000, “Crystal Controls” is Wholesale Trader & Supplier of Power Transducer, Multifunction Meter, Energy Meter etc.









