
Solid State Drives
in Mumbai



Mumbai
₹ 2,850Get Latest Price
| Storage Capacity | 500 GB |
| Memory | SSD 500GB |
| Type | SSD |
| Voltage | 240v |
| Warranty | 3 YEAR |
| Material | Plastic |
| Model Name/Number | 500GB P3PLUS CRUCIAL |
| Form Factor | 50GB |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | क्रूशियल P3 प्लस 500 जीबी एनवीएमई सॉलिड स्टेट ड्राइव्स, एसएसडी |
GST- 27BLYPR4319H1ZETrustSEAL 8 yrs
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |


Interested in this product?Get Latest Price from the seller
For our accomplishment story, we are grateful to our Mr. Vachana Ram Rupa , whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market