
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Product Brochure
Curcuma Longa Piper Nigrum Lycopene Tablet
₹ 196/Stripe
| Form | Tablet |
| Packaging Size | 1X10 Tablet |
| Packaging type | Box |
| Brand | Cumicare |
| Usage/Application | Hospital |
| Dose/Strength | As directed by dietician |
| Shelf life | 18 Months |
| Manufactured By | Asta Organics |
| Storage Instruction | Store In Cool And Dry Place |
| Marketed By | Lenore Pharmaceuticals Pvt. Ltd |
| Certified By | FSSAI |
| Instruction | Keep out of reach of Children |
| Energy Value | 5.330Kcal |
| Carbohydrates | 0.062g |
| Fat | 0.000g |
| Cholesterol | 0.000g |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Lucknow |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image


About the Company
- GST Registration Date
- Nov 2019
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Dec 2020
- GST
- 09**********1ZV









