Since your desired product is out of stock
Here are some premium alternatives that might interest you

Dell 65W Laptop Adapter, Input Voltage: 100V-240V
₹ 399/PieceCurrently out of Stock
Mumbai
Rathod Solutions India
GST- 27**********1ZB
Mobile E-Mail
9 yrs
4.1 (185)
89% Response Rate
| Power Output | 65 W |
| Compatible Brand | Dell |
| Power | 65W 19.5V 3.34 |
Out of Stock
This product is currently unavailable
Submit Your Requirement
Find related categories near Mumbai
Product Specification
| Power Output | 65 W |
| Compatible Brand | Dell |
| Power | 65W 19.5V 3.34 |
| Warranty | 1YEAR |
| Input Voltage | 100V-240V |
| Output Voltage | 19.5V 3.34A |
| Usage/Application | FOR DELL LAPTOP |
| Battery Type | Li Ion |
| Color | BLACK |
Product Description
Dell 19.5V-3.34AMP 65W 7.4mm Laptop AdapterWattage: 65 watts Compatible Part no's: 06TM1C/98G24 K9TGR, 0K9TGR; N6M8J; KC6JM;JV1HP; 9RN2C; 1XRN1; TJ76K; 928G4; 0M5CW; KT2MG; 98R6C; RGFH0
- Compatible Model: Dell Inspiron Notebooks, Dell Inspiron 300M, 500M, 505M, 510M, 600M, 630M, 640M, 700M, 710M, 6000, 6000D, E1405, E1505, 1110, 11z, 13, 14, 14z, 1420, 1464, 1470, 1501, 15, 15z, 1520, 1521, 1525, 1526, 1564, 1570, 1764, Dell Latitude Notebooks, Dell Latitude D400, D410, D420, D430, D500, D505, D510, D520, D531, D531N, D540, D600, D610, D620, D630 XFR, D630N, D631, D631N, X300, 131L, ATG, XT, E4200, E4300, 2100, Dell Vostro Notebooks,Dell Vostro 90, 1000, 1014, 1015, 1200, 1210, 1220, 1300, 1310, 1320, 1400, 1500, 1510, 2510, A840, A860, V13, Dell Precision M20, Dell XPS M1210, M140,Dell Studio 13, 14z, 15, 1555, n4010, n5010, 1464, 1420, 1450
Product Image





About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- June 2016
- GST
- 27**********1ZB
Established in the year 2008, Mumbai Maharashtra, India, we "Rathod Solutions India" are a Proprietorship Firm, engaged as the Wholesaler Trader of Laptop Battery, Laptop Keyboard and many more.





