

Tower Dell Desktop, Core i5
₹ 72,000/Piece
| Processor | Core i5 |
| Hard Drive Capacity | 500GB, 250GB, 1TB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| RAM | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 |
| Warranty | 1 Year, 2 Year, 3 Year |
| Form Factor | Tower |
| Condition | New |
| Audio | Yes |
| Memory Size (RAM) | 8 GB |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image




About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Aug 2011
- GST
- 07**********1Z6
Established in the year 2015, Setup I.T. is one of the leading trader and service provider of EPABX System, Bio Metric Device, System Software, Server Rack, Infrastructure Management Service, Server Management Service, Network Management Service, Security Management Service, IT Facility Management Service and more. Our professionals finish these services using the superior techniques and advanced technology. To keep the industry norms, our experts complete these services under the supervision of knowledgeable professionals who have years of knowledge of this realm. Apart from this, our firm has selected a well-informed team of professionals who have years of experience of this area. In addition to this, our experts also complete these services as per clients demand. These services are available in diverse forms to meet the variegated demands of varied industries and clientele. Our dedicated workforce and extensive experience allow us to successfully cater the emerging IT solution's demands of valued clientele engaged in varied industries. Our team use advanced technology and tools for designing and planning highly effective and reliable solutions. Further, our experts also checks the quality of services to make sure that the adhere to industry standards.









