




Dell Inspiron G15 5511 Gaming Laptop, 15.6 Inch
Mumbai
₹ 77,990
| Display Size | 15.6 Inch |
| Display Type | FHD |
| Brand | Dell |
| Model Name/Number | G15 5511 |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language, English |
| Warranty | 1Year |
| Video Card | NVIDIA GeForce RTX 3060, 6 GB GDDR6 |
| Color | Grey |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Memory Clock Speed | 3200GHz |
| RAM Size | 16 GB |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Weight | 2.44kg |
| Series | Inspiron |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Mar 2023
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Sept 2017
- GST
- 27**********1ZN
Established in the year 2023, Mumbai, Maharashtra, India, we "Tech Idea" are a Proprietorship Firm, engaged as the Wholesaler Trader and Retailer of Onion Laptop, Keyboard And Mouse Combo, Graphics Card and many more.









