




Dell Latitude Laptop
Mumbai
₹ 31,000
| Installed RAM | 8 GB |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Processor | INTEL |
| Product Line | Latitude |
| Screen Size | 14 inch |
| Operating System | Ubuntu |
| Hard Drive Size | 500GB to 1TB |
| Brand | Dell |
| I Deal In | New Only |
| Adapter | YES |
| Accessories | BAG |
| Features | LIGHT LAPTOP |
| Laptop Weight | Less than 2KG |
| Warranty | 1 Year |
| Usage/Application | BUSINESS & HOME |
| Color | Grey |
| Availability | In Stock |
Dev Technology
GST- 27**********1ZMTrustSEAL Mobile E-Mail 5 yrs
★★★★★★★★★★
4.2 (267)91% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2021
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Mar 2021
- GST
- 27**********1ZM
Established in the year 2020, We “Dev Technology” are engaged as the foremost Wholesaler, Trader and Retailer of HP, Lenovo, Dell, Asus, MI, Acer Laptop's, Computer Accessories, Gigabyte Motherboard, Apple MacBook Laptop, Security Camera, AMD Computer Processor, Apple iPad, etc. The offered products are appreciated owing to high strength, premium quality, attractive functionality, and smooth performance. We consider passing every finished product through stringent product inspection processes, to ensure that deliveries made at our client's end, are flawless. These presented by us in various provisions, these are inspected sternly to retain their optimum quality.
Under the constant supervision of our mentor Mr. ASHOK KUMAR, we have been able to achieve the top position in this domain. Due to his valuable direction, we cater to the exact need of our clients.
Under the constant supervision of our mentor Mr. ASHOK KUMAR, we have been able to achieve the top position in this domain. Due to his valuable direction, we cater to the exact need of our clients.









