




Dell Precision Laptop, 15.6 inches, Core i3
Coimbatore
₹ 43,490
| Processor | Core i3 |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| RAM | 4 GB |
| Screen Size | 15.6 inches |
| Series | Precision |
| Model Name/Number | 3530 |
| Operating System | Windows 11 |
| Warranty | 1 Year |
| Usage/Application | Personal Use |
| Color | Carbon Black |
| Weight | 4.48lbs (2.03 kg) |
| Brand | Dell |
| Video Card | Intel UHD Graphics |
| Memory | 8GB, 8Gx1, DDR4, 2666MT/s |
| Microsoft Office | Microsoft Office Home ,Student 2021 |
| Keyboard | English International Non-Backlit Keyboard |
| Wireless Connectivity | WiFi 6 Wireless LAN Bluetooth |
| Battery Cell | 3-Cell Battery, 41WHr (Integrated) |
| Width | 14.8inch (376 mm) |
| Depth | 9.9inch (250.7 mm) |
| Chipset | Chipset Intel CM246 |
| DRAM Bus Width | 64bit |
| PCIe Bus | 100 Mhz |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jan 2023
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Nov 2022
- GST
- 33**********1Z3









