

Digital Multimeter - 6000 Count (250V AC Max)
₹ 1,900/Piece
| Brand | Fluke |
| Max Ac Voltage | 250 V |
| Display Count | 6000 Count |
| Measurement Type | True RMS |
| Type | Handheld |
| Max DC Voltage | 1000V |
| Features | Auto Ranging |
| Max Current | 10A |
| Safety Rating | CAT IV 600V |
| IP Rating | IP54 |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Nov 2025
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- IndiaMART Member Since
- Oct 2024
- GST
- 07**********1ZB








