

Dymatize Elite Whey Protein
₹ 6,378/Piece
| Form | Powder |
| Pack Type | Jar |
| Diet Type | Vegeterian |
| Added Sugar | No |
| Brand Name | Dymatize |
| Shelf life | 18 Months |
| Packaging Size | 2.3 Kg |
| Flavour | Rich Chocolate |
| Protein | 25g |
| Calories | 140 Kcal |
| Sugar | 2g |
| BCCAS | 5.5g |
| Leucine | 2.7g |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2021
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Sept 2021
- GST
- 07**********1Z9
Established in the year 2020 at New Delhi,Delhi we "Penta Force Supplement” are a "Individual Proprietor", engaged as the foremost Wholesaler and Retailer Of Whey Protein.









