

Dymatize ISO 100 Hydrolyzed 100 Whey Protein Isolate Powder, 2.3 Kg
₹ 7,000/Piece
| Packaging Size | 2.3 Kg |
| Brand | Dymatize |
| Form | Powder |
| Shelf life | 2 Years |
| Protein % per Serving | 69 |
| Number of Servings | 63 |
| Serving Size | 36 g |
| Protein per Serving | 25 g |
| Vegetarian | Yes |
| Protein | 25 g |
| BCAA | 5.5 g |
| Calories | 110 |
| Cholestrol | 5 mg |
| Sodium | 150 mg |
| Potassium | 160 mg |
| Total carbohydate | 1 g |
| Calcium | 15 % |
| Flavour | Birthday Cake |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image


About the Company
- GST Registration Date
- Jun 2020
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Aug 2014
- GST
- 07**********1ZM









