

Etching Gel Enamel Etchant
₹ 170/Pack
| Shelf Life | 3 years |
| Usage/Application | clinical |
| Manufactured By | Prime Dental Products Pvt Ltd |
| Brand | Prime Dental Products |
| Big Pack | Rs 1500 - Syringe of 2 x 25ml Big Pack |
| Regular Pack | Rs 170 - 3ml Syringe with 5 Application Needles |
| Value Pack | Rs 1000 - Syringe of 25ml Value Pack |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | एचिंग जेल एनामेल एचेंट |
Exports To: Bangladesh | Afghanistan | Oman | Sudan | Tanzania
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Thane |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image


About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 51 To 100 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- Aug 2011
- GST
- 27**********1Z5
- Import Export Code (IEC)
- *******369
- Exports to
- Bangladesh | Afghanistan | Oman | Sudan | Tanzania









