



L Shape Executive Office Table
Noida
₹ 15,000
| Shape | L Shaped |
| Table Usage | Executive Desk |
| Material | Engineered Wood |
| Furniture Type | Executive Table |
| Table Size | 5x2.5 ft (1500x750 mm) |
| Table Shape | L Shape |
| Main Table Size | 5x2.5 ft (1500x750 mm) |
| Table Type | Executive |
| Table Top Material | Prelam Board |
| Seating Capacity | 1 |
| Storage | With Storage |
| Table Length | 1500 mm |
| Table Width | 600 mm |
| Table Top Finish | Laminate |
| Warranty | 1 Year |
| Base Material | Engineered Wood |
| Storage Type | Credenza |
| Color | Teak |
| Table Height | 750 mm |
| Frame Material | Wooden |
| Table Color | Teak |
| Suitable For | Staff Cabin, Manager Cabin, Director Cabin, Reception |
| Table Top Thickness | 25 mm |
| Features | Wire Management |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | इंजीनियर्ड लकड़ी L शेप्ड एक्जीक्यूटिव कैबिन टेबल, विथ स्टोरेज |
Dernier Cri Industries
GST- 09**********1ZTTrustSEAL Mobile E-Mail 3 yrs
★★★★★★★★★★
4.3 (3)64% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Noida |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Dec 2021
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 26 To 50 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Apr 2022
- GST
- 09**********1ZT
- Import Export Code (IEC)
- *******44R
Incepted in the year 2010 Dernier CRI Industries is distinguished Manufacturer Offering an Enormous Consignment Of Office Furniture, Wooden TV Unit, Wooden Bookshelf, Wooden Wardrobe, TV Cabinet, Modular Kitchen Etc .









