

Fepanil P Paracetamol Infusion IP
₹ 132/Box
| Strength | 250mg/25ml |
| Pack Size | 25 ml |
| Brand | Fepanil-P |
| Pack Type | Box |
| Usage | Adult & Paediatric |
| Packaging Type | Bottle |
| Route | IV |
| Usage/Application | Hospital |
| Composition | Paracetamol |
| Shelf Life | 12 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Injection Site | IV |
| Pack Size. | 25 ml |
| Composition. | Paracetamol Infusion |
| Strength. | 250 mg |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | फेपानिल पी पैरासिटामोल इन्फ्यूज़न आईपी |
Exports To: Nepal | Kenya | Bangladesh | The Netherlands | South Africa
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jan 2023
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- June 2015
- GST
- 27**********1ZH
- Import Export Code (IEC)
- *******95J
- Exports to
- Nepal | Kenya | Bangladesh | The Netherlands | South Africa
Shivsrushti Surgimed Private Limited is a leading pharmaceutical distributor and hospital supply company specializing in bulk supply of injectables, surgical consumables, orthopaedic products, and medical essentials across India. We serve hospitals, clinics, pharmacies, distributors, and Govt. institutional buyers with reliable supply, competitive wholesale pricing, and professional execution. With system-driven operations and strong manufacturer partnerships, we ensure genuine products, timely dispatch, and long-term procurement support for healthcare institutions.









