

Product Brochure
Ferrous Ascorbate Folic Acid Suspension
₹ 135/Bottle
| Iron Salt | Ferrous Ascorbate |
| Packaging Size | 200 ml |
| Iron Strength | 30 mg/5 ml |
| Pack Size | 200 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Syrup |
| Folic Acid Strength | 0.5 mg/5 ml |
| Vitamin B12 Strength | NO |
| Flavour | No Flavour |
| Salts | Ferrous Ascorbate |
| Prescription Required | Yes |
| Brand | FERROMUM-XT |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Panchkula |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image


About the Company
- GST Registration Date
- Dec 2021
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- July 2017
- GST
- 06**********1ZQ









