

Flexible Cables
₹ 950/Roll
| Number of Core | 3 |
| Size | 1 mm |
| Number Of Cores | 2 Core |
| Material | Copper |
| Packaging Type | Roll |
| Voltage | 12 V |
| Color | Black |
| Length | 90 m |
| Brand | All Brands Own Manufacturing |
| Country of Origin | Made in India |
| Current | 10 A |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Oct 2021
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Oct 2021
- GST
- 27**********1ZB
Purohit Electricals is a leading and reputed Wholesaler, Trader, Supplier, Manufacturer in the industry. We established in the year 2019. Our product range includes Electrical Switches, MCB, Electric Wire, Cable, Electric Board, Electric Plug, Bulb Holder, and many more in the list.
Nikki Machinery is proudly headed by Mr. Pradip. He is a self motivated person and also keeps motivated others employees in the company.
Nikki Machinery is proudly headed by Mr. Pradip. He is a self motivated person and also keeps motivated others employees in the company.








