








Folded Edge Bare Panel False Flooring, Panel size: 600x600 mm, Panel material: Steel cement
Navi Mumbai
₹ 295/Square Feet
| Panel size | 600x600 mm |
| Panel material | Steel cement |
| Top finish | Ceramic tile |
| Size | 600x600mm |
| Floor height | 150 mm |
| Material | Steel |
| Shape | Sqaure |
| Surface Finishing | Bare Finish |
| Usage/Application | Corporate Offices & Office Buildings |
| Brand | ZTFLOOR |
| Thickness | 30mm |
| Color | Bare Finish |
| Finish Floor Height | 150mm |
| Features | Easy & Fast Installation For Raise Way Utility Services,Design Flexibility |
| Surface Treatment | Epoxy Coated |
| Grid Size | 600x600mm |
| Design | Semi Finish |
| Capacity | UDL1350kg/m2 |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Price Include | Supply & Installation |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | फोल्डेड एज बेयर पैनल फॉल्स फ्लोरिंग, पैनल का आकार: 600x600 mm, पैनल सामग्री: स्टील सीमेंट |
Libo Interior Solutions Private Limited
GST- 27**********1ZUTrustSEAL Mobile E-Mail 15 yrs
★★★★★★★★★★
4.3 (45)89% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Navi Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- May 2018
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Service Provider and Others
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Oct 2010
- GST
- 27**********1ZU
- Import Export Code (IEC)
- *******33B









