

Protein Powder Formula 1 Nutritional Shake Mix Mango 500 G, Treatment: Weight Loss, Packaging Type: Container
₹ 355/Piece
| Manufacturer | ROYAL SOYA PROTEINS |
| Composition | Protein Powder |
| Treatment | Weight Loss |
| Material | Powder |
| Packaging Size | 500g |
| Packaging Type | Container |
| Protein | 14 g Per 100g |
| Form | Powder |
| Also gives | Third Party Manufacturing |
| Shelf life | 18 Months From Mfg. |
| Brand | Royal |
| Model Name | Formula-1 |
| Flavor | Chocolate, Mango, Vanilla, Kulfi, American Ice-cream |
| Fiber | 4 g Per 100g |
| Calories | 1130.60 kcal Per 100g |
| Features | No Added Sugar And 40 Vitamins, Minerals And Herbs |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Surat |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 26 To 50 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Mar 2011
- GST
- 24**********1ZP
Established in the year 2005 in Surat, Gujrat, We “Royal Soya Protiens” are an acknowledged organization and are Proprietorship based firm, engaged as a Manufacturer, Wholesaler And Trader of Protein Powder, Energy Drink Powder, Health Capsules And Weight Loss Supplement and many more.








