
Verification of drug license & valid prescription is strongly advised for the users before dealing in medicines

Fungal Diastase And Papain With B Complex Syrup, 200 ml
₹ 125/Bottle
| Packaging Size | 200 ml |
| Flavors | Pineapple |
| Packaging Type | PET Bottle 100/200ml |
| Brand | Edozyme |
| Strength | 100 ml |
| Also gives | PCD Pharma Franchise, Third Party Manufacturing |
| Flavour | Pineapple Flavors |
| Dosage Form | Syrup |
| Manufacture By | Candela Healthcare Private Limited |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image





About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2018
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Oct 2017
- GST
- 04**********1ZQ
Candela Healthcare Pvt Ltd is a growing Pharma Franchisee company in India and is committed to increase access to high-quality healthcare by developing, producing and marketing affordable pharmaceutical products in Domestic as well as South Asia Markets. We have a very well designed Pharma Franchisee program to provide Pharma Franchisee to our customers. Your search for best Pharma Franchisee company ends here. The company focuses on providing high quality, affordably priced products to its customers and supports all these with dedicated customer service. Thinking about propaganda Pharma Franchisee companies you should think about Candela Healthcare Pvt Ltd.
We provide fully integrated contract manufacturing and development solutions to our customers, from early development to high-volume commercial manufacturing and packaging. Candela Healthcare Pvt Ltd is uniquely positioned to serve as the pharmaceutical industry's preferred strategic partner.









