

Product Brochure
Garment Wall Mounted Racks
₹ 2,000/Piece
| Rack Width | 1200 |
| Rack Type | Wall Mounted Rack |
| Rack Depth | 400 mm |
| Number Of Shelves | 5 |
| Usage/Application | Boutique Shops |
| Color | Black |
| Load Capacity Per Shelf | 41-60 kg |
| Material | Metal |
| Capacity | 50-100 Kg |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | गारमेंट वॉल माउंटेड मेटल रैक (5 शेल्फ, 1200mm चौड़ाई) |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image




About the Company
- GST Registration Date
- Jun 2019
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- May 2015
- GST
- 33**********1ZK









