

GI Exhaust Duct
₹ 110/sq ft
| Duct Shape | Round |
| Diameter | 500 mm |
| Material | Galvanized Iron |
| Application | Toilet Exhaust |
| Power Source | AC |
| Shape | Rectangular |
| Sheet Thickness | 0.6 mm |
| Length | 1 m |
| Surface Finish | Galvanized |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | जीआई एग्जॉस्ट डक्ट |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Sept 2017
- GST
- 29**********1ZC
M J Stores is one of the most creative Manufacturer, Wholesaler, Trader and Supplier of Stainless Steel Refrigerator, Bain Marie Counters, Burner Range and Kitchen Equipment and many more. As a quality conscious organization, all the products are provided to the clients as per the international standards. Well-equipped quality control unit is managed by our highly experienced quality controllers, who inspect the entire range at every stage of the production process to ensure their flawlessness. Moreover, we are a client centric firm and we aim high to achieve the maximum satisfaction of our valuable customers. By offering top notch quality products in the market, we have gathered a huge client base all across the country and outside. Moreover, we have earned great admiration from the customers, owing to the flawless range of products. In addition to this, with effective pricing structure, adopting ethical business policies and performing crystal clear dealings has added to the client-organization relationship.









