

Gm Led Tube Light
₹ 120/Piece
| Wattage | 20W |
| Length | 4 Feet |
| Color Temperature | 3000K |
| Warranty | 1 Year |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Tube Base Type | T5 |
| Power Consumption | 16 W |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Rectangular |
| Material | Polycarbonate |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | जीएम LED ट्यूब लाइट |
Exports To: Sri Lanka | Bangladesh | Nepal | United Kingdom | Oman
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Chennai |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jan 2021
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- July 2019
- GST
- 33**********1ZR
- Import Export Code (IEC)
- *******19A
- Exports to
- Sri Lanka | Bangladesh | Nepal | United Kingdom | Oman
Since 1989, Ronaldo Agency, located at Chennai, Tamil Nadu, Wholesale and Trade a premium quality assortment of Razor and Blade, Hotel Amenities, Plastic and Bamboo Toothbrush, Shaving Foam, Hair Comb, Hotel Dental Kit, Shaving Kits, Medimix Soap, Packed Aluminium Foil, etc.
Our organization is a Sole Proprietorship based entity, fully furnished with technically sound equipment and other obligatory facilities that support us to deliver best quality products in the market. Our understanding in this domain has always supported us to build best in class products at better prices with no compromise on superiority.









