

HDPE Pipe Welding Machine
₹ 2,00,000
| Type of HDPE Pipe Joints | Electrofusion |
| Welding Range (mm) | 50 mm |
| Weight | 7.5kg |
| Voltage | 120V |
| Frequency | 50 Hz |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Dec 2020
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Sept 2019
- GST
- 27**********1Z7
- Import Export Code (IEC)
- *******44Q
Established in the year 2021 at Mumbai, Maharashtra We “Field Tech HVAC Power & Pipe Tool Services” are a Sole Proprietorship based firm, engaged as the foremost Wholesaler, Retailer & Service Provider of Thread Cutting Machine, Repairing Service and Many More.








