

Product Brochure
Herbal Chlorophyll Drops - Unflavoured (30ml)
₹ 65/Bottle
| Pack Size | 30 ml |
| Concentration | 100 mg/ml |
| Source | Mulberry |
| Usage/Application | Involved in offering wide assortment of Chlorophyll Drops. |
| Form | Drops |
| Packaging Size | 30 ml |
| Usage | Weight loss, Body odour control, Detox support, Antioxidant |
| Goal | Boost Energy |
| Diet Type | Vegetarian |
| Flavour | Unflavoured |
| Added Sweetener | No sweetener |
| Certification | WHO-GMP, GMP, ISO, FSSAI |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 24 months |
| Type | Organic |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | हर्बल क्लोरोफिल ड्रॉप्स - अनफ्लेवर्ड (30ml) |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Jaipur |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Apr 2019
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Feb 2019
- GST
- 08**********1ZS
- Import Export Code (IEC)
- *******02H
We “INFINITY ENTERPRISES” have gained success in the market by Manufacturing a remarkable gamut of Herbal and Organic Products. We can also customize and manufacture the products according to the needs of the customers. We are a well-known and reliable company that was incorporated in the year 2015 at Jaipur (Rajasthan, India). Our offered products are processed in compliance with the pre-defined industry norms and tested to ensure their premium quality. We are a firm that is managed under the supervision of “Ms. Priyanka” (Partner), and have gained huge clientele.



