

Hiemy Herbal Hair Conditioning Shampoo, 100 ml, Anti-Dandruff
₹ 30/Piece
| Ingredient | Amla & Aritha |
| Packaging Size | 100ml |
| Pack Size | 100 ml |
| Brand | Hiemy |
| Gender | Unisex |
| Hair Concern | Anti-Dandruff |
| Form | Shampoo Base |
| Packaging Type | Bottle |
| Type | Hair Conditioning Shampoo |
| Size | 250ml |
| Ingredient Type | Herbal |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | हाइमी हर्बल हेयर कंडीशनिंग शैम्पू, 100 ml, एंटी-डैंड्रफ |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Apr 2018
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- May 2015
- GST
- 07**********1Z4
- Import Export Code (IEC)
- *******04D
Established in Year 2018 “ Hiemy Techdose Herbal Private Limited' is a Manufacturer , Import , Export , Wholesaler and Retailer of Facial Kit, Body Lotion, Hair Removal Wax and Much More.
We Offer These Products at Reasonable Rates and Deliver These Within the Promised Time-frame. Under the Valuable Guidance of Our Mentor Mr.Brijendra Singh(CEO), We Are Growing With a Notable Rate in the Market. He Has Spent Long Years in the Industry to Have Rich Industrial Experience Enabling Us to Understand the Varied Requirements of Our Clients.
We Offer These Products at Reasonable Rates and Deliver These Within the Promised Time-frame. Under the Valuable Guidance of Our Mentor Mr.Brijendra Singh(CEO), We Are Growing With a Notable Rate in the Market. He Has Spent Long Years in the Industry to Have Rich Industrial Experience Enabling Us to Understand the Varied Requirements of Our Clients.









