

Product Brochure
Hikvision DS7104HGHIK1 HD DVR
₹ 2,669/Piece
| Number of Channels | 4 |
| Model Name/Number | DS7104HGHIK1 |
| Brand | Hikvision |
| Weight | 0.8kg |
| Video Compression | H.265 Pro |
| Encoding Resolution | 1080p |
| Video Bitrate | 32 Kbps |
| Audio Bitrate | 64 Kbps |
| Power Supply | 12 VDC |
| Consumption | 16 W |
| Working Temperature | -10 Degree Celisuis |
| Dimension (W x D x H) | 200 x 200 x 45 mm |
| Model Number | DS7104HGHIK1 |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Sept 2011
- GST
- 29**********1ZT
Established In 2010 We Miracle Computer Is Wholesaler And Retailer Of CCTV Camera , HP Laptop, Mouse , Printer Etc









