
Digital Multimeter
in Delhi




₹ 11,300/Piece
| Max Dc Voltage | 1000 V |
| Max Ac Voltage | 1000 V |
| Display Count | 6000 Count |
| Warranty | 3 Year |
| Max Dc Current | 10 A |
| Max Ac Current | 10 A |
| True Rms | Yes |
| Model Name/Number | Hioki DT-4256 |
| Operating Temperature | -10 to 60 |
| Battery | 1.5 |
| True RMS/AVG responding | TRMS |
| Brand | HIOKI |
| Portable | Yes |
| DC Voltage Accuracy | 0.3 |
| AC Voltage | 1000 |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | Hioki DT 4256 डिजिटल मल्टीमीटर |
Exports To: Greece
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |



Interested in this product?Get Latest Price from the seller