

HP 15S Core I5 10 Gen Laptop
₹ 55,000
| Brand | HP |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Model Name/Number | 15s-DU1034TU |
| RAM | 8 GB |
| Processor | Intel Core i5 |
| Color | Silver |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| Warranty | 1 Year |
| Operating System | Windows |
| Laptop Weight | 1.74 kg |
| Processor Speed | 5400 RPM |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Web camera | HP TrueVision HD |
| RAM Type | DDR4 |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | upto 2 GB |
| Graphics Memory Type | DDR3 |
| Screen Type | FHD |
| HDMI Port | 1 x HDMI Port |
| USB Port | 2 x USB 3.1 Gen 1 Type-A, 1 x USB 3.1 Gen 1 Type-C |
| Bluetooth | V4.2 |
| Ethernet | Integrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image


About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Limited Company
- Nature of Business
- Service Provider and Others
- Number of Employees
- 26 To 50 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Mar 2017
- GST
- 27**********1ZL
Established in the year 2000 at Lamington Road, Mumbai, Maharashtra, We “Mexx Industries Private Limited” , engaged as the foremost Wholesaler,Retailer of HP Laprop, Dell Laptop and many more.









