
Notebook Computers
in Mumbai




Mumbai
₹ 19,000Get Latest Price
| Processor | i5-6th Gen |
| Screen Size | 14" Screen |
| RAM | 8 GB Ram |
| Series | Elitebook |
| Hard Drive Size | 256GB SSD |
| Brand | HP |
| Laptop Weight | Less than 2KG |
| Color | Silver |
| Model Name/Number | Hp Elitebook 840 G3 Laptop |
| Availability | In Stock |
GST- 27ADBPH1815N1ZLTrustSEAL Mobile E-Mail 14 yrs
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
Interested in this product?Get Latest Price from the seller
Snap Tech Solution was established in 2006 and is a fast growing, young and energetic IT solutions provider, which has a strong management team and an equally strong technical team, many of whom are from the industry stalwarts, who have been hands-on in executing large-scale, multiple-platform projects successfully.
We are Provide all Hardware, Software and Network Solutions, Like Laptops, Desktops, All in one Computer, Monitors, Workstations, Servers & Hardware Products and are proud to be a complete one stop solution provider for entire IT requirements for any industry and have successfully positioned itself as a focused player with a significant reach across Mumbai, Thane & Navi Mumbai. We have demonstrated our capability in this price sensitive / difficult to penetrate geographies by efficient utilization of the Management Information Systems and always ready to go for the extra mile for our customers.
With a short span of 15 years, Snap Tech Computer has made a mark in the industry as an effective IT solution provider and has wide product range for the end-user with competitive pricing and best after sales support