

HP EliteBook 840 G5 I5 8th Refurbished Laptop
₹ 23,500
| Processor | Core i5 |
| Brand | HP |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| RAM | 16 GB |
| Screen Size | 14 inches |
| Series | Elitebook |
| Operating System | Windows 10 |
| Model Name/Number | 840 G5 |
| Dimensions | 45.72 x 32.50 x 23.40 mm |
| Usage/Application | Personal Use |
| Color | Silver |
| Weight | 1.48 kg |
| Resolution | 1920x1080 pixels |
| Product Warranty | 1 Month |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Pune |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image









About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- May 2023
- GST
- 27**********1ZE
Established in 2014, "Namo Tech" as Wholesale Trader of Refurbished Dell Laptops, HP Refurbished Laptop, HP Laptop, Dell Laptops, Laptop Repairing Services, etc.









