



HP EliteBook 840 G5 Laptop, Core i5
Mumbai
₹ 19,500
| Processor | Core i5 |
| Hard Drive Size | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
| Screen Size | 14 inches |
| Series | Elitebook |
| Operating System | Windows 10 |
| Model Name/Number | 840 G5 |
| Warranty | 1 Year |
| Usage/Application | Business Use |
| Weight | 1.48 Kg |
| Brand | HP |
| Dimensions (mm) | 45.72 x 32.50 x 23.40mm |
| Resolution | 1920x1080 pixels |
| SSD | 256GB |
| Availability | In Stock |
Mahalaxmi Infotech
GST- 27**********1ZC Mobile E-Mail 8 yrs
★★★★★★★★★★
5 (1)Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Dec 2022
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Apr 2018
- GST
- 27**********1ZC
Established as a Proprietorship firm in the year 2022, we “Mahalaxmi Infotech" are a leading Wholesale Trader of a wide range of Digital Laptop, Computer Monitor and Laptop Accessories, etc.








