

Product Brochure
HP LaserJet M1005 Multifunction Printer
₹ 30,500
| Functions | Print | Scan | Copy |
| Technology | Laser |
| Model name/number | M1005 |
| Family Brand | LaserJet Pro |
| Scanner type | Flatbed scanner |
| Display | 2 line text LCD Display |
| Printing Method | Laser |
| Processor | 230 MHz |
| Memory / Storage | 32 MB |
| Printer Languages | Host Based |
| Printing Output | Black and White |
| Operating Temperature range | 15 C |
| Operating Humidity range | 20 R |
| Power requirements | 220 V |
| Power consumption (standby) | 7 W |
| Power consumption (active) | 230 W |
| Speed | 14 cpm |
| Resolution | 600 x 600 |
| Duplex Print | Manual |
| Multi Copy | 99 |
| Scan Type | Flatbed |
| Scan area size | 216 x 297 mm |
| Weight | 8.5 kg |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | एचपी लेजरजेट एम1005 मल्टीफंक्शन प्रिंटर |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Noida |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image



About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- Jan 2005
- GST
- 09**********1Z3
Establishment in the year 2000, We "M/S Zoom Computer" Are the leading Wholesaler and Service Provide of Logitech Pebble M350 Wireless Mouse, Epson EcoTank L3150 Printer, WD Blue 1TB Solid State Drive, HP BH10 Wireless Bluetooth Headset, Etc.



