
Hp Omen Gaming Laptop
₹ 63,000/Piece
| Color | Black |
| Processor | i7 |
| RAM | 8 GB |
| Series | Victus |
| Model Name/Number | FB0040AX |
| Hard Drive Size | 512GB SSD |
| Brand | HP |
| Screen Size | 15.6inch FHD |
| Internal Memory (ROM) | 256 GB |
| Microsoft Office | 2021 |
| Resolution | Full HD |
| Processor Speed | Ryzen 5 5600H |
| Graphic Card | 4GB nvidia GTX1650 |
| Laptop Weight | 3.5 Kg |
| Operating System | Windows |
| Warranty | 1 Year |
| Availability | In Stock |
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image





Interested in this product?Get Latest Price from the seller
About the Company
- GST Registration Date
- 01-07-2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 5 - 25 Cr
- IndiaMART Member Since
- Nov 2018
- GST
- 33APIPM5868F1ZN
- Import Export Code (IEC)
- 32120*****
Established in the year 2010 at Coimbtore Tamil Nadu. We "Visuvam Computech." Engaged As Wholesaler And Retailer Of Gaming Laptop, Philips Monitor, Laptop Bag And Many More.
