




HP Pavilion 11th Gen Core i5 Laptop
Virar
₹ 81,900
| Brand | HP |
| Hard Drive Size | 512GB |
| Model Name/Number | 15-eg0103TX |
| RAM | DDR4 |
| Processor | Intel i5 |
| Color | Silver |
| Screen Size | 15.inch |
| Warranty | 1 Year |
| Operating System | Windows |
| Battery Type | Lithium Ion Battery |
| Resolution | 1920x1080pixels |
| Dimension | 36x23.4x1.8cm |
| RAM Size | 16GB |
| Graphic RAM Type | GDDR5 |
| GRaphic Card RAM Size | 2GB |
| Battery Life | 8hours |
| Power | 41W |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
Premier Enterprises
GST- 27**********1ZA Mobile E-Mail 12 yrs
★★★★★★★★★★
5 (1)Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Virar |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- NA
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- June 2013
- GST
- 27**********1ZA
Established in the year 2010 at Virar, Maharashtra, we "Premier Enterprises" are as Sole Proprietorship based firm ,engaged as the foremost Retail Trader of Dell Laptop, HP Laptop and many more.








