








HP Probook 440 G8 Laptop
Mumbai
₹ 59,391
| CPU Model | Intel Core i5 |
| Installed RAM | 8 GB |
| Storage Capacity | 512 GB |
| RAM | 8 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Screen Size | 14 inches |
| Operating System | Windows 11 |
| Graphics Card Type | Integrated |
| Series | Probook |
| Model Name/Number | 440 G8 |
| Processor | Intel Core i5 |
| Brand | HP |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Feb 2025
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- Upto 10 People
- IndiaMART Member Since
- Feb 2025
- GST
- 27**********1Z3
Established in the year of 2025, Laxmi Computers are the leading Wholesaler Trader of an extensive array of HP Laptop, ASUS Laptops, Lenovo Laptops, Lenovo Desktop, Dell Laptops, Computer Systems, HP Desktop Computer, etc. We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
For our accomplishment story, we are grateful to our Mr. Partapa Ram, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.
For our accomplishment story, we are grateful to our Mr. Partapa Ram, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.



