

HTC Instruments DSO 1008S Smart Oscilloscope, For Industrial, 10 MHz
₹ 15,200/Piece
| Bandwidth | 10 MHz |
| Number of Channels | 2 |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Name/Number | DSO 1008S |
| Brand | HTC Instruments |
| Accuracy | 100% |
| Body Material | ABS Plastic |
| Color | Green |
| Display Type | LCD |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- Number of Employees
- Upto 10 People
- IndiaMART Member Since
- Feb 2021
Established in the Year 2014, We Tiyana Enterprises of the Leading Wholesale Trader of Digital Multimeter, Clamp Meter & Thermo Hygrometer etc.







