
Uv Printer
in Surat




Surat
₹ 5,25,000Get Latest Price
| Printing Width | 12"x24" |
| Print Resolution | More Than 2400 dpi |
| Application/Usage | Glass Printing |
| Printhead Cleaning System | Manual |
| Media Thickness | More Than 100 mm |
| Voltage | 220 V |
| Availability | In Stock |
GST- 24AEAFS0872A1ZKTrustSEAL Mobile E-Mail 4 yrs
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Surat |
| Shipping | As per delivery location |
Interested in this product?Get Latest Price from the seller
Established in the year of 2017, We “Shagun Enterprise” are Manufacturer of an Printing Machine, Sublimation Ink, Pigment Ink, Hot Melt Adhesive Powder, DTF Hot Melt Film Roll, Sublimation Heat Transfer Machine etc. We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
For our accomplishment story, we are grateful to our Mr. Ashish Bhadani, whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.