

Product Brochure
Hydraulic Manual Stacker
₹ 55,000
| Load Capacity | 1500 kg |
| Lifting Height | 5 meter |
| Lift Height | 1600 mm |
| Lift Mechanism | Hydraulic |
| Fork Length | 1150 mm |
| Mast Type | Single Mast |
| Material | Mild Steel |
| Wheel Type | Nylon |
| Application Area | Factory, Pharma, Warehouse |
| Capacity | 250kg |
| Product Type | Portable |
| DrivenType | Hydraulic |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image







About the Company
- GST Registration Date
- Oct 2023
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 26 To 50 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Apr 2024
- GST
- 29**********1ZM
Established in the year of 2023, we “Mhe Movers.” are Manufacturer And Retailer of Pallet Truck, Manual Stacker, Hydraulic Scissor Lift Table, Goods Lift, Platform Trolley, Scissor Lift Table, Scissor Lift, Platform Truck. We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.
For our accomplishment story, we are grateful to our (C.E.O.) “Mr. K N Brundha” whose continual backing and direction have been useful to us for attaining exponential development in the current market.



