
Hydraulic Hand Stacker
in Bengaluru




₹ 48,000/Piece
| Lifting Capacity(Kg) | 1000 kg |
| Type | Fork Stacker |
| Usage/Application | Material Handling |
| Material | Mild Steel |
| Fork Length | 1150 mm |
| Fork Width | 740 mm |
| Warranty | 12 months |
| Lifting Height | 1600 mm |
| Load Capacity | 1000 kg |
| After Sales Service Available | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | As per delivery location |



Interested in this product?Get Latest Price from the seller