

Product Brochure
Manual Hydraulic Pallet Stacker, 2000 mm, 900 mm
₹ 78,000/Piece
| Lifting Capacity | 1 ton |
| Automation Grade | Manual |
| Lifting Height | 2000 mm |
| Fork Length | 900 mm |
| Color | Orange |
| Fork Width | 650 mm |
| Brand | NANDI |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image





About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- 51 To 100 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Aug 2008
- GST
- 33**********1ZD
- Import Export Code (IEC)
- *******51F
Established in the year 1981 at Coimbatore, Tamil Nadu, we “Expert Equipments” are Sole Proprietorship firm involved in the manufacturing a quality assortment of Platform Trolley, Material Handling Trolley, Scissor Lift Table, Stainless Steel Trolley and many more. We offer these products at competitive prices to our respected clientele within the defined time duration. Under the management of our mentor “George (Proprietor)”, we have achieved the remarkable position in the industry.



