

Industrial Goods Lift, 15 m (50 ft), 15 M (50 Ft)
₹ 8,00,000
| Load Capacity | 1000 kg (1 Ton) |
| Lifting Height | 15 m (50 ft) |
| Lift Type | Hoist |
| Platform Size | 2500x2500 mm |
| Number of Stops | 3 Stops (G+2) |
| Door Type | Collapsible Gate |
| Power Source | Three Phase |
| Installation Area | Indoor |
| Availability | In Stock |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Pune |
| Shipping | As per delivery location |
Product Image




About the Company
- GST Registration Date
- May 2023
- Legal Status of Firm
- Partnership
- Nature of Business
- Manufacturer
- Annual Turnover
- 0 - 40 L
- IndiaMART Member Since
- Oct 2020
- GST
- 27**********1Z9







