





Intel H81 Micro ATX Industrial Motherboard
Chennai
₹ 22,000/Piece
| Brand | Mootek |
| Usage/Application | Industrial |
| Form Factor | Micro Atx |
| Chipset | Intel H81 |
| Model Name/Number | MT-520-H81A |
| Warranty | 1 year |
| Features | Support power amplifier function |
| Expansion Slots | 2*Mini PCIE |
| Size | 244mm*244mm |
| Maximum Ram Capacity | 16GB |
| Number Of HDMI Ports | 1 |
| Availability | In Stock |
Mootek Technologies
GST- 33**********1ZJTrustSEAL Mobile E-Mail 13 yrs
★★★★★★★★★★
4.5 (89)94% Response Rate
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Chennai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Retailer
- Number of Employees
- 26 To 50 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Oct 2012
- GST
- 33**********1ZJ
- Import Export Code (IEC)
- *******933
Established in the year 2007, we Mootek Technologies are the leading Trader, Wholesaler, Retailer, Importer and Exporter of a wide array of Industrial PC, Embedded Computers,Industrial MotherBoard, Industrial Embedded Box PC, Industrial Ethernet Switches, etc.









