









Intel Industrial Motherboard Super Micro MBDC7H61
Chennai
₹ 23,999/Piece
| Processor Support | Intel Core i7 |
| Form Factor | Micro ATX |
| Operating Temp | 0 to 60 C |
| RAM Type | DDR3 |
| Power Input | ATX 24 pin |
| I O Ports | Dual LAN |
| Memory Size | 16GB |
| Brand | Intel |
| Model Name/Number | MBD-C7H61 |
| Storage Interface | SATA |
| Display Output | VGA |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Voltage | 5V |
| Current | 3A |
| Ethernet | RJ45 |
| Channel | 2 Ports |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | इंटेल इंडस्ट्रियल मदरबोर्ड सुपर माइक्रो MBDC7H61 |
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Chennai |
| Shipping | As per delivery location |
About the Company
- GST Registration Date
- May 2023
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Manufacturer
- Number of Employees
- Upto 10 People
- Annual Turnover
- 40 L - 1.5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Oct 2016
- GST
- 33**********1ZF
- Import Export Code (IEC)
- *******97P
Established in the year 2023, we Smartmake Technologies are the Manufacturer and Retailer of an extensive array of Industrial Motherboards, Industrial PC, Advantech Motherboard, Touch Screen Kiosk, etc. We direct all our activities to cater the expectations of customers by providing them excellent quality products as per their gratification. Moreover, we follow moral business policies and crystal pure transparency in all our transactions to keep healthy relations with the customers.



