

Product VideoProduct Brochure
Intel NUC 11 Performance kit NUC11PAHi30Z
₹ 28,320
| RAM | 64gb |
| Storage Type | SSD |
| Processor | Intel® Core™ ProcessorsIntel® Core™ i3-1115G4 Processor (6M Cache | up to 4.10 GHz) |
| Storage Capacity | 64 gb |
| Operating System | Windows 11 |
| Wi Fi | WiFi 6 |
| Brand | Intel |
| Model Number | NUC11PAHi30Z |
| Memory Size | Two DDR4 SO-DIMM sockets (up to 64 GB,3200 MHz),1.2V |
| Wlan | YES |
| Power Adapter | Inbuilt |
| Usb Ports | USB 2.0 - 2 Nos , 3.0 1 No , 1 CType |
| Wifi Connectivity | Dual Mode Bluetooth* 5.0 + Intel Dual Band Wireless-AC 9560 (802.11ac),2x2,up to 1.73 Gbps |
| Card Reader | Micro SD card slot |
| Storage Capabilities | One SATA3 port for connection to 2.5" HDD or SSD (up to 9.5 mm thickness) |
| Mechanical Chassis Size | 117 mm x 112 mm x 51 mm |
| Baseboard Power Requirements | 19V,90W power brick |
| Environment Operating Temperature | 0 deg C to +40 deg C |
| Storage Temperature | -20 deg C to +60 deg C |
| Availability | In Stock |
| View in Hindi | इंटेल एनयूसी 11 परफॉर्मेंस मिनी पीसी किट - एनयूसी11पीएएचआई30जेड इंटेल® कोर™ आई3-1115जी4 प्रोसेसर के साथ |
Exports To: Philippines | Saudi Arabia
Find related categories
Shipping Information
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | As per delivery location |
Product Video
Product Image













About the Company
- GST Registration Date
- Jul 2017
- Legal Status of Firm
- Proprietorship
- Nature of Business
- Trader - Wholesaler/Distributor
- Number of Employees
- 11 To 25 People
- Annual Turnover
- 1.5 - 5 Cr
- IndiaMART Member Since
- Sept 2012
- GST
- 07**********1ZA
- Import Export Code (IEC)
- *******43M
- Exports to
- Philippines | Saudi Arabia
Established in the year 2011, I Tech World is considered as a reputable wholesale trader an unmatched quality gamut of LED Wall, Mini PC, Video Wall Brackets, Video Wall Panel, LED Panel and Screen or many more. Our offered products and services can be availed from us in several specifications at industry leading rates. We also execute superb quality services for Computer Networking Service, FTTH Solution, LED Video Wall Solutions or many more. Our offered products and services can be availed from us in several specifications at industry leading rates.









