
Interactive Whiteboard
in Pune





₹ 95,000Get Latest Price
| Size | 75 Inch |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| RAM | 8GB |
| ROM | 128GB |
| HDMI Ports | 3 |
| Touch Points | 40 |
| Operating System | Android |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Response Time | 4ms |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
| Price | Excluding all taxes |
| Ships from | Pune |
| Shipping | As per delivery location |




Interested in this product?Get Latest Price from the seller
Softlogic is India's leading provider of smart learning, assessment & institute management ERP solutions for schools, colleges, university and government & corporate training centres. We are ISO 9001:2015 certified organization with quality & trust based customer-base across India & abroad.
Today, use of technology in education (edtech) has transformed traditional educational institutes into digital education environments. Every educational institute has three focus areas viz.Learning, assessment & institute management and Softlogic provides software & hardware solutions for all of them.